Zobacz jak prezentuje się nasz zespół!

Nasi psychoterapeuci i psycholodzy są wyszkoleni w różnych podejściach terapeutycznych, co pozwala nam dostosować nasze interwencje do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Współpracujemy w zgranym zespole, aby zapewnić Ci spójną i skuteczną opiekę, niezależnie od tego, z którym specjalistą się spotykasz.
zdjecie-specjalisty-joanny-sawczuk

Joanna Sawczuk

Psycholog, Psychoterapeuta, Specjalista Psychoterapii Uzależnień


Psychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Terapia Uzależnień, Konsultacja Zaburzeń Odżywiania

Kilka słów o mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w nurcie zintegrowanym w trakcie ubiegania się o certyfikat akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Jestem również specjalistą psychoterapii uzależnień.

Od wielu lat wspieram ludzi. Odbyłam liczne staże w różnych ośrodkach uzależnień, pracowałam w Ośrodkach MONAR oraz w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Opolu.Uczestniczyłam w programach profilaktycznych organizowanych przez Centrum Profilaktyki Uzależnień z Wieliczki, odwiedzając szkoły podstawowe i organizując warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli.

Uważam, że należy zwracać dużą uwagę na prewencję – wtedy leczenia jest mniej i jest mniej bolesne. Dlatego wspieram młodzież w edukowaniu ich na temat uzależnień, a rodzicom pomaga zrozumieć czym jest uzależnienie. Uczę jak samemu funkcjonować, kiedy w naszym życiu osoba bliska była lub jest uzależniona.

Od zawsze byłam osobą, która miała ogromny zapał i dużą otwartość na pomaganie innym ludziom oraz na nowe rzeczy, które się pojawiały w moim życiu. Nigdy nie bałam się podejmowania odważnych wyzwań, co za tym idzie w relacji z pacjentem jestem prawdziwa i szczera.
Uważam, że spotkanie terapeutycznie bez zaufania nie ma racji bytu. To jest wyjątkowa przestrzeń, gdzie nie ma ocen i dawania dobrych rad. Sesja to spotkanie gdzie pacjent ma swój czas. Czas, który jest szczególny.

Pracując wytrwale dążę do określonych celów, ale zawszę biorę pod uwagę dobro innych, lubię ludzi i z nimi pracować.
Od wielu lat moją największą pasją jest pomoc w odkrywaniu potencjału tych, którzy ten potencjał chcą odkryć.

zdjecie-specjalisty-joanny-sawczuk

Natalia Solich

Psycholog Dziecięcy, PsychoterapeutaPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna

Kilka słów o mnie

estem psychologiem i pracuję z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Swoje doświadczenie zdobywałam w centrum leczenia uzależnień dla osób z podwójną diagnozą. To doświadczenie dostarczyło mi cennych umiejętności w pracy z pacjentami o zróżnicowanych potrzebach i problemach zdrowotnych.

Moja pasja do pomagania innym zrodziła się jeszcze w szkole średniej, gdzie postanowiłam zaangażować się w wolontariat związany z psychologią. Rozpoczęłam od pracy w szkole, gdzie wspierałam uczniów w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi. To była dla mnie fascynująca i inspirująca przygoda, która skłoniła mnie do dalszego zaangażowania się w pomoc innym. Następnie, kontynuując swoją misję wsparcia, podjęłam wolontariat w domu
małego dziecka. To doświadczenie było dla mnie bardzo ważne, gdyż umocniło moje przekonanie o potrzebie wsparcia najmłodszych w ich rozwoju i budowaniu zdrowych relacji.
Dodatkowo, aby stale się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje, uczestniczę również w studiach podyplomowych.

Moim głównym celem zawodowym jest praca z dziećmi jako psycholog dziecięcy. Chcę wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenie, pasję oraz zdobytą wiedzę, aby wspierać dzieci w ich rozwoju emocjonalnym, społecznym i akademickim, oraz wspomagać rodziny w budowaniu zdrowych relacji i wsparciu wychowawczym.

zdjecie-specjalisty-natalii-goreckiej

Natalia Górecka

Psycholog, PsychoterapeutaPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna

Kilka słów o mnie

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku psychologia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego jestem członkiem.
Pracuję w nurcie integracyjnym, głównie opierając się na kierunku psychodynamicznym i systemowym.

Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych emocjonalnych trudności, które zakłócają im codzienne życie, a często ich źródło jest nieświadome, pochodzące z okresu dzieciństwa. Zajmuję się leczeniem zaburzeń depresyjnych, lękowych oraz zaburzeń osobowości. Udzielam także wsparcia w sytuacji kryzysu, pomagam w odnalezieniu się w nowej sytuacji, poznawaniu siebie i odkrywaniu własnego potencjału. Pracuję także z osobami doświadczającymi trudności w relacjach.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie, gdzie prowadziłam konsultacje psychologiczne, terapię dzieci i młodzieży oraz udzielałam wsparcia psychologicznego rodzicom.

Aktualnie pracuję w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, gdzie w ramach Oddziału Dziennego prowadzę terapię grupową, a w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego indywidualną. Stale poszerzam swoja wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach.
Pracuję pod stałą superwizją.

Zapraszam na spotkania konsultacyjne, podczas których poznamy się, wspólnie omówimy zgłaszany przez Ciebie problem i ustalimy jaka forma pomocy będzie dla Ciebie odpowiednia.

zdjecie-specjalisty-tomasza-kowalczyka

Tomasz Kowalczyk

Terapeuta, Socjolog, Trener Umiejętności Społecznych, Terapeuta Środowiskowy, Praktyk Metody KIDS’ SKILLS


Psychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Par

Kilka słów o mnie

Odkąd pamiętam w moim życiu była myśl, aby wspierać innych. Towarzyszyła mi ona również przy wyborze studiów, a potem odkryłem nurt Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i przepadłem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

W trzech założeniach filozofii centralnej – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, mieści się moje podejście do ludzi, życia i mój styl pracy.

Jeżeli coś działa – rób tego więcej
To co na mnie działa najlepiej to ludzie. Nie wyobrażam sobie życia na bezludnej wyspie. Działa, więc spełniam się w roli taty i męża. Skoro działa, to i w mojej codziennej aktywności zawodowej, zawsze na pierwszym miejscu znajduje się człowiek ze swoimi zasobami i wyzwaniami. Żebym mógł skutecznie działać, konserwuję moją głowę i ciało bieganiem.

Jeżeli nie działa – rób coś innego
Jestem beznadziejnie słaby w ocenianiu, wymądrzaniu się, dawaniu złotych rad. Nie wychodzi mi rola eksperta od wszystkiego. Nie potrafię grać kogoś, kto nie popełnia błędów. Nie potrafię ukrywać emocji. Kiepsko wychodzi mi życie bez poczucia humoru.

Jeżeli się coś nie zepsuło – nie naprawiaj tego
Każdego dnia, pracując z ludźmi, odczuwam ogromną satysfakcję i poczucie bycia we właściwym miejscu. Każde spotkanie, każda sesja uczą mnie i wzbogacają. Uważność, słuchanie, otwartość, tolerancja – te narzędzia pielęgnuję, bo są dla mnie bezcenne.

Marta Karkut

Psycholog, Interwent kryzysowy, Trener TUS, Trener Kontrolii Złości, Praktyk metody KIDS’ SKILLS


Psychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna

Kilka słów o mnie

Pracuję z dziećmi od 4 r.ż., sama jestem rodzicem i wiem jak w pracy terapeutycznej ważna jest współpraca, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.
W swojej pracy z dziećmi oraz ich rodzinami pomagam w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych poprzez autentyczność, obecność i otwartość.
Pracuję na zasobach dziecka i staram się rozwijać jego kompetencje bazując na tym co już potrafi ucząc go nowych umiejętności.

Cechuje mnie ogromna ciekawość drugiego człowieka, jego zainteresowania oraz przeżywane emocje. Lubię towarzyszyć drugiemu człowiekowi w procesie jego rozwoju, daje mi to ogromną radość i poczucie sensu.

W każdym pacjencie staram się odnaleźć człowieka z pełnym jego potencjałem, a w swojej pracy jako terapeuta czy trener kieruję się takimi wartościami jak szacunek, godność i wolność wyboru.

Prywatnie uwielbiam podróże w ciepłe zakątki świata.

zdjecie-specjalisty-macieja-borycka

Maciek Borycka

Trener Umiejętności Społecznych, Psycholog, Trener Piłkarski


Psychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Konsultacja Wsparcia Sportowego

Kilka słów o mnie

Doświadczenie zawodowe zdobywałem odbywając praktyki w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku, Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka, Repty oddział neurologii oraz kardiologii, Centrum Zdrowia Psychicznego i leczenia uzależnień „FAMILIA”, oraz poprzez prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz Trenerów w klubie sportowym.

Zyskałem również doświadczenie jako Trener piłki nożnej oraz w promowaniu zdrowego trybu życia i aktywności sportowej w szkołach podstawowych.

Pracuję z ludźmi w ramach wsparcia psychologicznego, diagnostyki oraz interwencji kryzysowej. Bardzo istotne jest dla mnie stworzenie przestrzeni bezpieczeństwa, autentyczności, która oparta jest na fundamencie empatii i
rażliwości na dobro drugiego człowieka.

Pasjonuje mnie również psychologia sportu, który stanowi ważną część mojego życia, pomagam zawodnikom w radzeniu sobie z rozmaitymi trudnościami stojącymi na drodze do upragnionego celu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i staram się rozwijać po to, żeby trafnie i z uważnością odpowiadać na potrzeby pacjentów, w dalszym procesie rozwoju chciałbym zostać certyfikowanym psychoterapeutą w podejściu poznawczo – behawioralnym, którego techniki wykorzystuje w swojej pracy.

Jeśli czujesz, że to czas w którym chciałbyś odnaleźć przestrzeń na zmianę lub najzwyczajniej zostać wysłuchana/wysłuchany. Jestem tutaj dla ciebie!

zdjecie-specjalisty-ewy-krytowskiej

Ewa Krytowska

Terapeuta Rodzin, Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień, Mediator Sądowy ds. Karnych, Nieletnich i Cywilnych, Biegły Sądowy


Psychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Terapia Par, Terapia Rodzin, Terapia Uzależnień, Konsultacja Zaburzeń Odżywiania

Kilka słów o mnie

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień, mediatorem ds. Karnych, Cywilnych, Nieletnich oraz biegłym sądowym – znajduje się na liście Ministerstwa Sprawiedliwości, osób posiadających uprawnienia w zakresie zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego środków odurzających, substancji psychoaktywnych lub środków zastępczych oraz zdałam egzamin państwowy w zakresie pracy z osobami doświadczającymi przemocy.
Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą od 15 roku życia, osobami w kryzysie okołorozwodowym, osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, DDA, osobami z zaburzeniami odżywiania, osobami doświadczającymi przemocy, osobami nie radzącymi sobie ze swoim zachowaniem agresywnym wobec drugiej osoby, prowadzę terapię małżeńską, par oraz systemu rodzinnego w kryzysach relacyjnych i życiowych, udzielam pomocy i wsparcia w procesie wychowawczym i ustaleniu rodzinnego planu wychowawczego.

W prowadzonej psychoterapii dużą uwagę przykładam do zbudowania relacji terapeutycznej z pacjentem, opartej na autentyczności, zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa oraz przekonaniu o wyjątkowości i indywidualności każdego człowieka.
Wierzę w to, że każdy człowiek posiada niepowtarzalne zasoby i zdolności potrzebne mu do satysfakcjonującego życia, które w procesie terapii pomagam mu odkryć.
Uważam, że psychoterapia jest skuteczna wyłącznie wtedy, kiedy będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i zgłaszanego przez niego problemu.

Cieszy mnie to, a także odczuwam ogromny zaszczyt, kiedy mogę towarzyszyć mojemu pacjentowi w trudnej, ale jakże pięknej zmianie i cieszyć się razem z nim owocami tej przemiany.

Ponieważ staram się brać z życia jak najwięcej, zafascynowałam się jakiś czas temu Mindfulness, które oznacza uważność, uważną obecność lub też pełnię obecności. Jest dążeniem do wprowadzenia pewnej zmiany w naszym życiu.
Mindfulness uczy nas o tym, o czym bardzo często zapominamy. O tym, że w danym momencie, w którym obecnie jesteśmy, możemy przeżyć tylko jeden, tak często w pędzącym świecie trudny moment do uchwycenia, na TU I TERAZ.

zdjecie-specjalisty-natalii-antyga

Natalia Antyga

Psycholog, Seksuolog kliniczny, Interwent kryzysowy, PsychoterapeutaPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Konsultacja Seksuologiczna

Kilka słów o mnie

Od paru ostatnich lat pracuję w szeroko rozumianej pomocy psychologicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w pracy z osobami w kryzysie w Punkcie Interwencji Kryzysowej oraz w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Służyłam swoim wsparciem seniorom w NZOZ OPIEKANOVA. Ponadto zrealizowałam staż zawodowy w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Szpitalu Nowomiejskim w Warszawie.
Obecnie pracuję też w dwóch placówkach oświatowych, gdzie udzielam wsparcia dzieciom, młodzieży oraz kadrze pedagogicznej i rodzicom.

W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każdy człowiek ma w sobie potencjał, by osiągnąć poczucie kontroli, akceptacji i spełnienia. Stale rozwijam swoje kompetencje, by móc Ci efektywnie towarzyszyć na tej trudnej i krętej drodze.

Jestem ciekawa drugiego człowieka, wierzę w moc rozmowy, w jej zdolność do leczenia i motywowania zmiany. Najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, która pozwala na głębsze zrozumienie świata wewnętrznego drugiej osoby.

Zdaję sobie sprawę, że zwrócenie się z prośbą o pomoc nie jest łatwe – szczególnie, gdy związane jest to ze zdrowiem psychicznym lub seksualnym. Moja rola to dostarczenie Ci bezpiecznej przestrzeni, w której możesz swobodnie wyrazić swoje myśli, uczucia i obawy. Prowadzę rozmowę w sposób nieoceniający i wyznaję zasadę, żę to pacjent jest ekspertem od siebie i swojego życia.

Prywatnie ponad wszystko uwielbiam podróże. Każde nowe miejsce stanowi dla mnie źródło inspiracji i wzbogaca moje doświadczenie. Interesuje mnie różnorodność kulturowa, a zwłaszcza kultura wschodnioazjatycka. To nie tylko bogata tradycja, ale także fascynujące podejście do relacji, emocji i harmonii w życiu. Dodatkowo hobbystycznie uczę się języka koreańskiego.

zdjecie-specjalisty-aleksandry-kuniszyk

Aleksandra Kuniszyk

Psycholog, PsychoterapeutaPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna

Kilka słów o mnie

Od kilku lat pracuje w szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, jako psychoterapeuta oraz terapeuta rodzin. Swoje doświadczenie zdobyłam w pracy w: OTUK Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet w Międzyrzeczu, Ośrodek Pieczy Zastępczej w Rybniku, Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, Punkt Interwencji Kryzysowej w Jastrzębiu Zdroju.

Obecnie pracuję w dwóch placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą oraz udzielam wsparcia dla rodziców, a także kadry pedagogicznej. Prowadzę zajęcia warsztatowe oraz psychoedukację z dziećmi i rodzicami. Przeprowadzam działania interwencyjne wśród dzieci i młodzieży, a także jestem wsparciem dla rodziców w pojawiających się trudnościach wychowawczych.

Specjalizuję się w terapii dzieci i młodzieży, wspieram rodziny w kryzysie, pomagam wybrnąć z kłopotów wychowawczych, wspieram w odbudowywaniu relacji rodzinnych, pokazuje jak rozmawiać, żeby było wspierająco i kochająco.

W pracy z drugim człowiekiem zaufanie buduje poprzez szczerość, szacunek i autentyczność.

W pracy z dziećmi i młodzieżą służę pomocą kiedy muszą zmienić szkołę, wspieram kiedy mają trudności w relacjach z koleżankami i kolegami, pomagam im budować pewność siebie – aby czuł moc i się nie bały. Pomagam im również przeżyć rozwód rodziców, pomagam w emocjach w przypadku śmierci mamy, taty czy innej bliskiej osoby.

Dlaczego warto nam zaufać?

Wierzymy, że nasze zaangażowanie, doświadczenie i empatia czynią naszą praktykę psychologiczną godną zaufania i skuteczną w wsparciu klientów w ich drodze do zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Doświadczenie i wykształcenie

Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w pracy z klientami o różnych potrzebach i problemach psychologicznych. Mają solidne wykształcenie oraz są stale szkoleni, aby pozostac na bieżąco z najnowszymi metodami terapeutycznymi.

Indywidualne podejście

Jesteśmy przekonani, że każdy klient jest wyjątkowy, dlatego nasze podejście terapeutyczne jest spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb i celów każdej osoby.

Zaangażowanie i empatia

Nasz zespół skupia się na stworzeniu wspierającej
i przyjaznej atmosfery, w której każdy klient może poczuć się zrozumiany i zaakceptowany.
Nasza empatia i zaangażowanie w proces terapeutyczny pomagają klientom poczuc się komfortowo i bezpiecznie.

Prywatność i poufność

Zapewniamy pełną poufnośc i ochronę prywatności naszych klientów. W naszym gabinecie psychologicznym panuje atmosfera bezpieczeństwa, w której każdy może swobodnie dzielić się swoimi myślami i uczuciami.