Poznaj Ewę Krytowską!

zdjecie-specjalisty-ewy-krytowskiej

Ewa Krytowska

Terapeuta Rodzin, Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień, Mediator Sądowy ds. Karnych, Nieletnich i Cywilnych, Biegły SądowyPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Terapia Par, Terapia Rodzin, Terapia Uzależnień, Konsultacja Zaburzeń Odżywiania

Doświadczenie

 • MOPS Siemianowice Śląskie
 • MOPR Piekary Śląskie
 • Stowarzyszenie STORKOLIS w Piekarach Śląskich – Kierownik Biura Porad Obywatelskich i Prawnych, Mediator, Terapeuta Uzależnień
 • Centrum Nauki i Biznesu “Żak” Oddział w Zabrzu – Nauczyciel / Wykładowca
 • OPOUiIR w Chorzowie – Terapeuta Uzależnień
 • ZOZ Świętochłowice Dzienny Oddział dla Osób Uzależnionych – Specjalista Terapii Uzależnień
 • Ośrodek “Droga” w Dąbrowie Górniczej – Specjalista Psychoterapii Uzależnień
 • Centrum Terapii w Katowicach im. Janusza Korczaka

W czym mogę Ci pomóc?

 • Kryzys Okołorozwodowy
 • Uzależnienie i Współuzależnienie
 • Zaburzenia Odżywiania
 • Kontrola Agresji
 • Kryzys Życiowy
 • Wsparcie w procesie wychowawczym

Kilka słów o mnie

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień, mediatorem ds. Karnych, Cywilnych, Nieletnich oraz biegłym sądowym – znajduje się na liście Ministerstwa Sprawiedliwości, osób posiadających uprawnienia w zakresie zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego środków odurzających, substancji psychoaktywnych lub środków zastępczych oraz zdałam egzamin państwowy w zakresie pracy z osobami doświadczającymi przemocy.

Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą od 15 roku życia, osobami w kryzysie okołorozwodowym, osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, DDA, osobami z zaburzeniami odżywiania, osobami doświadczającymi przemocy, osobami nie radzącymi sobie ze swoim zachowaniem agresywnym wobec drugiej osoby, prowadzę terapię małżeńską, par oraz systemu rodzinnego w kryzysach relacyjnych i życiowych, udzielam pomocy i wsparcia w procesie wychowawczym i ustaleniu rodzinnego planu wychowawczego.

W prowadzonej psychoterapii dużą uwagę przykładam do zbudowania relacji terapeutycznej z pacjentem, opartej na autentyczności, zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa oraz przekonaniu o wyjątkowości i indywidualności każdego człowieka.
Wierzę w to, że każdy człowiek posiada niepowtarzalne zasoby i zdolności potrzebne mu do satysfakcjonującego życia, które w procesie terapii pomagam mu odkryć.
Uważam, że psychoterapia jest skuteczna wyłącznie wtedy, kiedy będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i zgłaszanego przez niego problemu.

Cieszy mnie to, a także odczuwam ogromny zaszczyt, kiedy mogę towarzyszyć mojemu pacjentowi w trudnej, ale jakże pięknej zmianie i cieszyć się razem z nim owocami tej przemiany.

Ponieważ staram się brać z życia jak najwięcej, zafascynowałam się jakiś czas temu Mindfulness, które oznacza uważność, uważną obecność lub też pełnię obecności. Jest dążeniem do wprowadzenia pewnej zmiany w naszym życiu.
Mindfulness uczy nas o tym, o czym bardzo często zapominamy. O tym, że w danym momencie, w którym obecnie jesteśmy, możemy przeżyć tylko jeden, tak często w pędzącym świecie trudny moment do uchwycenia, na TU I TERAZ.
Dzięki tej metodzie treningu umysłowego lepiej poradziłam sobie ze stresem oraz silnymi emocjami, co przełożyło się na moje zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

W wolnym czasie uwielbiam “nic nie robić”, rozkoszować się ciszą i obecnością mojej kotki, Laury. Moje hobby to podróże, również te dalekie i dzikie, poznawanie różnych kultur, ludzi.
Na co dzień staram się aktywnie zrelaksować poprzez spacery, uprawianie jogi i medytację.