Wybór psychoterapii – daj sobie możliwość
Amadeusz Stempkowski
Kategorie: Bez kategorii

Twoja sytuacja życiowa sprawiła, że chcesz udać się na terapię po pomoc, po poradę, po zrozumienie? Świetnie!

To pierwszy krok aby zmienić swoje życie, zrozumieć swoją sytuację i poszukać sposobu, aby poczuć się lepiej. Wielu ludzi pomimo tego, iż nie radzi sobie z pewnymi sytuacjami w swoim życiu, nawet nie próbuje podjąć się leczenia.

Terapia to żaden wstyd.

Tak samo jak czasami nasze zdrowie fizyczne odmawia nam posłuszeństwa, gdy zachorujemy na grypę, również nasza głowa czasami potrzebuje przejść „proces rekonwalescencji”.

Ciężko jest uznać, że potrzebuje się pomocy, gdy wokół nas wszystko jest takie wspaniałe.

Piękne ciała modelek na zdjęciach, idealnie wyrzeźbieni mężczyźni na Instagramie, beztroskie życie na Tik Toku.

Zapewniam, że idealna rzeczywistość jest maską medialną. Nie bez powodu coraz więcej gwiazd wypowiada się o swoich chorobach psychicznych publicznie, aby uświadomić społeczeństwo, że gorsze chwile mogą przydarzyć się każdemu.

Jeśli podjąłeś decyzję o terapii, zrobiłeś/zrobiłaś już olbrzymi krok do przodu.

Gratulacje! Pamiętaj jednak, że nie zawsze terapeuta, do którego się udasz rozwiąże wszystkie twoje problemy, zmartwienia i troski.

To Ty musisz wziąć życie w swoje ręce, nikt inny za ciebie tego nie zrobi.

Zachęcam, abyś przed wyborem terapeuty poczytała/ał np opinie o danej osobie.

Czasami terapeuta może mieć olbrzymią wiedzę, lata praktyki, ale danej osobie może nie odpowiadać sposób, w jaki pracuje lub po prostu klimat rozmowy, który powoduje, że pacjent nie potrafi otworzyć się na terapię. To normalne, nie zniechęcaj się, wybór terapeuty to czasami dłuższy proces, daj sobie MOŻLIWOŚĆ. T