Poznaj Paulinę Jastrząb-Kustra!

Paulina Jastrząb-Kustra

Psycholog, Psycholog Okołoporodowy, Interwent Kryzysowy, PsychoterapeutaPsychoterapia Indywidualna, Konsultacja Psychologiczna, Konsultacja dla Kobiet w Ciąży, Konsultacja dla Rodzica

Wykształcenie

Kurs psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Szkoła psychoterapii Cogito – Krakowskie Centrum Edukacyjne

Interwencja Kryzysowa Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu

Psychologia, ścieżka psychoterapii i psychologii klinicznej – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałam głównie poprzez praktykę własną – prowadząc gabinet psychologiczny, pracując z młodzieżą i dziećmi w Szkołach Podstawowych na terenie Bieszczad, a także odbywając praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesku oraz Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Krakowie. Swój warsztat pracy wzbogacałam także poprzez pracę z dziećmi, wykorzystując metodę terapii zwaną dramaterapią (Karimba Teatr Drama Arteterapia – Kraków).

W czym mogę Ci pomóc?

 • Lęk przed doświadczaniem ciąży czy macierzyństwa
 • Trudne emocje związane z kryzysem niepłodności
 • Cierpienie z powodu straty okołoporodowej
 • Trudne emocje w okresie ciąży lub po porodzielęk przed nadchodzącym porodem,
 • Lęk przed nadchodzącym porodem
 • Podejrzenie baby blues lub depresji okołoporodowej
 • Trudne doświadczenia po porodzie lub hospitalizacji w tym okresie
 • Potrzeba wsparcia w odnalezieniu się w nowej roli rodzica i nawiązaniu bliskiej więzi z dzieckiem

  Kilka słów o mnie

  Jestem z wykształcenia, a zwłaszcza z zamiłowania, psycholożką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia oraz interwentką kryzysową.

  W gabinecie pracuję z osobami dorosłymi oraz młodymi dorosłymi, którzy poszukują dla siebie wsparcia z powodu doświadczanych trudności. Może to być nadmierne napięcie, lęk, stres, doświadczanie trudnych emocji (smutek, złość, gniew, wstyd, rozczarowanie), poczucie bezsensu, pustki, przeżywanie utraty i żałoby, doświadczanie życia w sposób niezgodny z własnymi oczekiwaniami, potrzebami, wartościami, trudności związane z płcią, tożsamością czy orientacją seksualną, czy problemy w relacjach z innymi).

  Moją szczególną specjalizacją jest pomoc i towarzyszenie osobom w kryzysach życiowych, a także wspieranie kobiet w okresie okołoporodowym, rodziców małych dzieci oraz młodych ludzi wkraczających w dorosłość i poszukujących swojej drogi. Towarzyszę kobietom na etapie starań o dziecko, w czasie ciąży i po porodzie. Pomagam zrozumieć emocje i stany, których doświadczają i towarzyszę w procesie stawania się rodzicem.

  To, co dla mnie szczególnie ważne, to indywidualne podejście do każdej osoby, słuchanie jej bez oceniania, będąc uważną i czułą na to, czego szuka. W pracy z drugim człowiekiem bliska jest mi postawa akceptacji i zrozumienia, którą kieruję się, aby mądrze, z empatią i szacunkiem towarzyszyć osobom w różnym wieku w ich drodze do dobrostanu psychicznego. Ważne jest dla mnie, aby pacjent czuł się bezpiecznie, a spotkanie służyło leczeniu i zmianie, szanując przy tym cały świat pacjenta, jego teraźniejszość, przeszłość oraz nadchodzącą przyszłość.